2024 fuar takvimi Türkiye

2024 Fuar Takvimi Türkiye – Yurtiçi Fuarları

Yenilikçi ürünlerin, ilham verici işbirliklerinin ve çığır açan tasarımların sergilendiği fuarlarla dolu bir yıl bizi bekliyor. 2024 fuar takvimi, yurtiçi uluslararası fuarların hangi tarihlerde düzenleneceğini gösteren bir listedir. Bu listede yer alan fuarlar, katılımcılar ve ziyaretçiler için bilgi niteliği taşır.

Eğer siz de listemizde yer alan fuarlarda kendinizi en iyi şekilde temsil etmek ve iz bırakmak istiyorsanız, BTK Expo ile iletişime geçin! Stand tasarımında uzmanlaşmış ekibimiz, markanızın öne çıkmasını sağlayacak benzersiz ve etkileyici bir görünüm yaratsın.

2024’te Düzenlenecek Fuarlar

Motobike Istanbul

MOTUL sponsorluğunda düzenlenen motosiklet, bisiklet ve aksesuarları fuarı Motobike Istanbul, İstanbul Fuar Merkezi’nde 5, 6, 7 ve 8 numaralı salonlarda gerçekleştirilecek. En son 27-30 Nisan 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Motobike İstanbul’u 4 gün boyunca toplamda 126 binin üzerinde kişi ziyaret etmişti.

Yuki, Volta, Kuba, Arora, Mondial gibi dünyaca ünlü markaların katılım sağlayacağı Motobike bisiklet ve motosiklet fuarı 20-23 Mart 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar merkezinde düzenlenecek.

HESTOUREX

Sağlık, medikal, spor ve alternatif turizm alanında kongre ile düzenlenen uluslararası standartlarda olan HESTOUREX platformu Anfaş Fuar ve Kongre Merkezi’nde (Anfas Antalya Expo Center) gerçekleştirilecek. HESTOUREX’in temel hedefi sektör profesyonellerini bir araya getirmek ve uluslararası iş geliştirmektir.

Hastaneler, seyahat acenteleri, oteller ve medikal malzeme firmalarının katılım sağladığı HESTOUREX platformu 2-4 Nisan 2024 tarihinde Antalya Anfaş Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Solar İstanbul

Türkiye’nin yakın geleceğinde önemli bir rol oynayan güneş enerjisi, enerji depolama, elektrikli ulaşım ve dijitalleşme konusundaki fikirlerin, projelerin, sorunların ve son gelişmelerin ele alındığı Solar İstanbul Viaport Marina Tuzla’da BİFAŞ organizatörlüğünde gerçekleştirilecek.

Güneş enerjisi üzerine eğitimlerin ve yuvarlak masa toplantılarının gerçekleştirileceği fuarda sektör profesyonelleri çeşitli konuşmalar ve paneller düzenleyecek ve bilgi birikimlerini dinleyicilerle paylaşacak.

Solar İstanbul Güneş Enerjisi, Enerji Depolama, Elektrikli Ulaşım ve Dijitalleşme Fuarı Konferansı 4-6 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek.

SOLAREX Istanbul

Güneş enerjisi ürünleri, bina entegrasyon ürünleri, yalıtım malzemeleri, güç kaynağı ürünleri, iklimlendirme teknolojisi gibi içeriklere sahip olan SOLAREX Istanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı IFM İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

5 Kıtadan, 125’’ten fazla ülkeden yatırımcıya ev sahipliği yapacak olan ve 16. kez düzenlenecek olan Uluslararası SolarEX İstanbul Fuarı dünya markası firmaların katılımıyla kapılarını ziyaretçilerine yeniden aralayacak olan fuar eş zamanlı konferanslar ve sektör profesyonellerinin güneş enerjisinin önemini vurgulayacağı etkinliklere sahne olacak.

SOLAREX Istanbul, 4-6 Nisan 2024’de İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

IDEX İstanbul

İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı IDEX İstanbul, ağız ve diş sağlığı sektöründe dünyanın en büyük dental firmalarını bir araya getiriyor. İstanbul Fuar Merkezi’nde DİŞSİAD ana sponsorluğunda gerçekleşecek.

80’nin üzerinde kurs ve konferansların düzenleneceği fuar da diş hekimlerinden sektör profesyonellerine kadar 80 binden fazla ziyaretçi ağırlanacak.

Idex İstanbul 8-11 Mayıs 2024’te İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

MARBLE İzmir

Doğaltaş sektörünün en büyük küresel buluşmalarından biri olan Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri fuarı MARBLE İzmir, 29. kez Fuar İzmir’de düzenlenecek. Doğal taş ve özel taş makinelerinin sergileneceği ve sektör profesyonellerinin katılım sağlayacağı MARBLE İzmir ticari görüşmelere ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Uluslararası piyasada en tanınmış mermer çeşitlerinin sergileneceği fuar, 17- 20 Nisan 2024 tarihlerinde Gaziemir Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek.

TurkeyBuild Istanbul

Türk yapı sektörünün lider yapı fuarı TURKEYBUILD İSTANBUL, Türkiye, Balkanlar, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya, Bangladeş’ten yapı ve inşaat sektörünün en önemli temsilcilerini bir araya getiriyor.

İş geliştirme platformları, pazar projeleri ve ödüllerin yer aldığı etkinliklerin düzenleneceği fuarda dünya çapındaki bilgi birikiminin ve iş fırsatlarının aktarılmasına aracılık edecek.

TurkeyBuild Istanbul, 17 – 20 Nisan 2024 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Kauçuk İstanbul

11. Kauçuk Teknolojileri, Kauçuk Ürünler ve Hammaddeleri Fuarı Kauçuk Avrasya 2024, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Kauçuk Derneği iş birliği ile İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Kauçuk mamuller, ham madde, makine ve laboratuvar konularında gerçekleştirilecek olan fuarda katılımcı firmalar kauçuk ürünlerini tanıtacak.

Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan fuar 17-20 Nisan 2024 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Be My Franchise?

Markaları globale taşıyan gıda dışı bayilik ve franchise fuarı Be My Franchise? gıda dışı sektörlerde yatırım yapmayı hedefleyen yatırımcı ve girişimcileri bir araya getiriyor. En az 50 ülkeden katılım sağlanacak olan fuara çeşitli sektörlerden gelen markalar platform aracılığıyla büyümeleri ve uluslararası pazarlara açılmaları hedeflenecek.

Gıda dışı bayilik ve Franchise fuarı Be My Franchise? 18-21 Nisan 2024 tarihleri arasında İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

PET SHOW

Evcil Hayvan Sağlık Ürünleri, Aksesuar Tedarikçileri & Veterinerlik Hizmetleri Fuarı ve Sempozyumu PET SHOW Pozitif Fuarcılık tarafından düzenlenen en kapsamlı evcil hayvan fuarıdır. Hayvanseverlerin ve profesyonel alıcıların her türlü ürün ve hizmete ulaşabileceği Pet Show, Türkiye’de gelişmekte olan evcil hayvan ürün ve hizmetleri sektörünü uluslararası ve yerel ölçekteki üretici, ithalatçı, distribütör gibi birçok meslek grubuyla bir araya getiriyor.

PET SHOW, 24-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek

Expomed Eurasia

Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz, Teşhis, Tedavi, Koruma, Rehabilitasyon Ürün, Cihaz, Sistem, Teknoloji, Donanım ve Hastaneler Fuarı Expomed Eurasia, sağlık, tıp, ilaç teknolojisi, optik, laboratuvar sektörlerini bir araya getirmeyi hedefleyen uluslararası ölçekte bir fuardır.

Türkiye’nin en köklü fuarlarından biri olan ve Avrasya’nın lider medikal fuarı Expomed Eurasia, sektör profesyonellerinden dünyaca ünlü medikal firmalarına kadar birçok katılımcının yer aldığı bir fuar olma özelliğini taşıyor.

Bu sene 31.si düzenlenecek olan fuar 25-27 Nisan tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

IBAKTECH Istanbul

İki yılda bir düzenlenen Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı IBAKTECH Istanbul 14. kez İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını aralıyor.

Sektöre yön veren marka ve firmaların inovatif ürünlerini tanıtacağı fuarda unlu mamül endüstrisi, kafe, fırıncı, tatlı, dondurma ve çikolata üreticisi, gıda perakende gibi ürün gruplarında uluslararası ve yerel ölçekte meslek gruplarından katılımlar olacak. 10 ülkeden katılımın sağlanacağı IBAKTECH Istanbul fuarı 24-27 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Mobilefest

Mobilefest 4. Uluslararası Mobilefest İletişim Teknolojileri Fuarı ve Konferansı, sektör liderleri ve influencerlar ile ağ oluşturma fırsatları yaratmak için iletişim ve bağlantıya odaklanan Avrasya’daki en etkili organizasyonlardan biridir.

Mobilefest, en son teknolojileri keşfedip sektörel deneyimi olan konuşmacılardan katma değeri olan bilgiler öğrenmek için mutlaka görülmesi gereken bir etkinliktir.

25-27 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan sergide CTO’lar, CIO’lar, CEO’lar, inovasyon ve teknoloji başkanları, BT direktörleri, geliştiriciler, girişimciler, hükümet ve operatörler ile network oluşturabileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Export Gateway to Africa

Türkiye ile Afrika ülkeleri arasındaki ticaret ve ihracat ağını genişletmeyi hedefleyen Export Gateway to Africa fuarı Yenikapı – Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek. Türkiye ve Afrika’nın karlı iş anlaşmaları yapmalarına fırsat tanıyan Export Gateway to Africa, 54 Afrika ülkesini Türkiye’deki sektör profesyonelleriyle buluşturuyor.

Export Gateway to Africa, Yenikapı – Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 25-27 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Turkish Occupational Safety + Health Exhibition

5. Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı olarak da bilinen ve paralel olarak İstanbul Sanayi Odası İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu ile devam eden TOS+H Expo 2024, iş güvenliği, kişisel koruyucu ekipman ve ilk yardım, güvenlik ürünleri ve sistemleri konulu bir fuardır.

2-4 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar 120’den fazla marka ve 5000’den fazla yatırımcıya ev sahipliği yapacak.

Maden Türkiye

İki sende bir gerçekleştirilen Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı Maden Türkiye, Jeofizik ve jeolojik ekipmanlar, maden işleme makine ve ekipmanları, madencilik projeleri ile teknik danışmanlık hizmetlerinin tanıtıldığı bir madencilik fuarıdır.

Maden sektörünün en kapsamlı fuarı olan Maden Türkiye Fuarı İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 2-5 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenecek.

IDMA İstanbul

Uluslararası Un, Yem, Mısır, İrmik, Pirinç, Bulgur Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı IDMA İstanbul, IDMA Uluslararası Fuarcılık sponsorluğunda İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Tahıl teknolojileri, hububat işleme teknolojileri, yem teknolojileri gibi ürünlerin tanıtımının yapılacağı IDMA İstanbul sergisi 16 yıldır tahıl ve bakliyat işleme sektörünün temsilcilerini bir araya getiriyor.

10 binen fazla yabancı ziyaretçi, 100’den fazla sektörel dernek, 60 ülkeden alım heyeti, 1000’den fazla b2b görüşmeye ev sahipliği yapacak olan IDMA Istanbul 2-4 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek

paintistanbul & TURKCOAT

Boya ve hammadde sektörüne yön veren fuar paintistanbul & TURKCOAT, yapı kimyasallarından laboratuvar ve üretim ekipmanlarına değin birçok ürün ve hizmetin tanıtıldığı bir fuardır.

paintistanbul & TURKCOAT, Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) ve Artkim Fuarcılık iş birliğinde 8-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Heritage İstanbul

Müzecilik, arkeoloji, restorasyon endüstrilerinin lider fuarı 8. Heritage Uluslararası Koruma, Restorasyon, Arkeoloji, Müzecilik ve Kütüphanecilik Fuarı ve Konferansı, konferans, söyleşi ve atölyelerin gerçekleştirildiği bir organizasyondur.

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan Heritage İstanbul Türkiye’deki arkeoloji, restorasyon, müze ve kütüphane projelerinden haberdar olma, yetkililerle tanışma imkanı sağlıyor.

Fuar 15-17 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.

Akdeniz Kuyumculuk Fuarı

Altından gümüşe, değerli taştan saate değin birçok değerli ürünün yer alacağı Akdeniz Kuyumculuk Fuarı Mersin’de CNR Yenisehir Exhibition Center’da düzenlenecek.

Coğrafi konumu itibariyle Anadolu bölgelerinde bulunan kuyumculuk firmalarının yanı sıra Orta Doğu (İran, Irak, Suriye) firmalarını bir araya getirecek.

Fuar 9-12 Mayıs tarihleri arasında Mersin CNR Yenişehir Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

EVTEKS

Ev Tekstili sektöründe dünyanın önde gelen fuarlarından biri olan CNR Ev Tekstili Fuarı, 2019 yılında rekor seviyede yerli ve yabancı ziyaretçi katılımıyla Türkiye’de ve uluslararası arenada adını duyurmuş bir organizasyondur.

T.C. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenen CNR Ev Tekstili Fuarı 2024, 18-22 Mayıs tarihleri arasında CNR Istanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

CNR World of Contract

Proje, Taahhüt, Uygulama, Ürün ve Hizmet Sağlayıcıları, İş Sözleşmeleri Fuarı CNR World of Contract, taahhüt uygulama ürün ve hizmet sağlayıcılarının potansiyel ürün ve tedarikçi arayan profesyonellere en son endüstriyel ürün ve hizmetleri, tasarım fikirlerini sunmalarına olanak tanır

CNR World of Contract, 21-25 Mayıs tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Artcontact İstanbul

3. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı Artcontact İstanbul; müzeler, eğitim kuruluşları, sanatsal malzeme üreten firmaların katılım sağladığı bir sanat fuarıdır. 2023 yılında 100’e yakın katılımcı, 1500’ün üzerinde sanatçı ve 4500’e yakın eserin sergilendiği fuarda bu yıl da konferans, söyleşi ve sanatsal etkinliklere yer verilecek.

Yerel yönetimlerin, sivil toplum örgütlerinin, sanat eğitimi veren kuruluşların, eğitimcilerin katılacağı fuar 22-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek.

ICCI

ICCI İstanbul Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı uluslararası altyapı ve enerji konularında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen bir fuardır. 2023 yılında ilki düzenlenen fuarın ana teması “İklim Değişikliğine Duyarlı Sürdürülebilir, Verimli Enerji Dönüşümü” iken 2024’te düzenlenecek olan etkinliğin ana teması “Enerjinin Geleceğini Keşfet” teması üzerine kurulacak.

Her yıl enerji piyasasında iz bırakan İstanbul Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı (ICCI) 24-26 Nisan 2024 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Istanbul Prohunt

Av ve doğa sporları dünyasının en yeni ürünlerinin sergilendiği İstanbul Av Silah ve Doğa Sporları Fuarı (Istanbul Prohunt) yabancı ve yerel çapta av silahları ve doğa sporu tutkunlarını bir araya getiriyor.

Avrupa’nın 2. en önemli fuarı olan Istanbul Prohunt sektör profesyonellerinin ve dünyaca ünlü markaların katılımı ile 16 bin m2 alanda düzenleniyor. 11. Uluslararası İstanbul Prohunt Av, Silah ve Doğa Sporları Fuarı 29 Mayıs – 01 Haziran 2024 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleşecek.

KOMATEK

17. Uluslararası İş ve İnşaat Makina, Teknoloji ve Aletleri İhtisas Fuarı KOMATEK, İMDER sponsorluğunda Kuzey Afrika, Orta Doğu, Balkanlar ve Türkî Cumhuriyetlerinin katılım sağladığı en kapsamlı tarım teknolojileri fuarlarından biridir.

Çevre bilinci, motor teknolojilerindeki son gelişmeler ve çevreci yakıtlar ile birlikte hibrit ve elektrikli motorlar üzerine konuların işlendiği fuardır.

KOMATEK 29 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

ITM Fuarı

Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ITM, TÜYAP sponsorluğunda İstanbul’da tekstil teknoloji liderlerini küresel alıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Tekstil, moda, kumaş, ev tekstili, deri sektörlerindeki katılımcıların ve ziyaretçilerin bir araya geldiği fuar da son teknoloji ürünler tanıtılacak.

ITM fuarı Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 4-8 Haziran 2025 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Hightex Fuarı

Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwowen Fuarı Hightex, tekstil materyalleri ve ürünleri sektöründe yüzlerce katılımcı ve yatırımcıyı bir araya getiren tekstil fuarıdır. TÜYAP tarafından düzenlenen fuar, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 4 – 8 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

BeautyIstanbul

5. Uluslararası Kozmetik, Güzellik, Saç, Ev Bakım, Özel Marka, Ambalaj ve Malzemeler Fuarı BeautyIstanbul, 62 ülkeden 845 katılımcı ve 169 ülkeden 16.367 ticari ziyaretçiyi bir araya getiren küresel ölçekte kozmetik fuar organizasyonudur.

İpekyolu Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen fuar Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika’dan birçok sektör profesyonelinin katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi & Lütfi Kırdar & Hilton İstanbul Bosphorus’da 2 – 4 Ekim 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

CNR Food Istanbul

Yiyecek, İçecek ve Ambalaj Teknolojileri Fuarı CNR Food İstanbul, cafe ve bar, yiyecek ve içecek sektörünün en büyük buluşmalarından birine imza atacak. Yeni ve kazançlı iş birliklerinin yapılabileceği fuarda gıda sektörünün lider markaları bir araya gelecek.

CNR Food Istanbul, Yenikapı – Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 4-7 Eylül 2024 tarihlerinde düzenlenecek.

WorldFood Istanbul

32. WorldFood İstanbul: Uluslararası Gıda Ürünleri ve İşleme Teknolojileri Fuarı, Türk gıda sektörünün uluslararası ölçekte bir araya geldiği en kapsamlı fuarlardan biridir. Türkiye Gıda Platformu sponsorluğunda gerçekleşecek olan fuar, gıda sektöründe lidere 1000 markanın yenilikçi ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor.

WorldFood Istanbul fuarı Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 6-9 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Zuchex Istanbul

34. Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı Zuchex Istanbul son buluşmasında 142 ülkeden 36,332 satın almacı ile 650 katılımcı firmayı buluşturmuş, büyük ticari başarılara sahne olmuş en kapsamlı ev ve mutfak gereçleri fuarıdır.

Tencere, plastik, seramik, züccaciye, mutfak eşyaları gibi çeşitli ürünlerin tanıtıldığı ve sergilendiği Zuchex Istanbul, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 19-22 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

IBIA EXPO

3. Uluslararası Yatak Yan Sanayi ve Teknolojileri Fuarı IBIA EXPO, yatak kompanentleri ve teknolojilerinin tanıtıldığı bir fuardır. 300’ün üzerinde lider firma ve üreticinin katılımıyla gerçekleşecek olan IBIA EXPO geniş bir ziyaretçi ağından binlerce ziyaretçi ile organize edilecek. 17 ülkeden 23.000’i aşkın yerli ve yabancı alıcıyı bir araya getirecek olan fuar eşsiz bir buluşma platformu sunacak

IBIA EXPO, 25-28 Eylül 2024 tarihleri arasında İFM – İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

InterFresh Eurasia

Meyve, Sebze, Gıda, Gıda Ürünleri, Gıda Teknolojileri Ambalaj, Tarım Teknolojileri, Depolama ve Lojistik Fuarı InterFresh Eurasia yerli ve yabancı katılımcıları, ziyaretçileri, dernekleri, birlikleri, kamu kurum ve kuruluşları buluşturan bir gıda fuarıdır.

İzmir’de gerçekleşecek olan InterFresh Eurasia Fuar İzmir’de 26-28 Eylül 2024 tarihleri arasında düzenlenecek.

CRAFT İSTANBUL

Uluslararası El Sanatları ve Tasarım Fuarı CRAFT İSTANBUL, yerel ve yabancı katılımcıların farklı kategorilerde el sanatları ve tasarım ürünlerini sergilediği sanatsal bir fuardır.

400 den fazla el sanatçısı, üniversiteler, Olgunlaşma Enstitüleri, belediyeler, kadın kooperatifleri, el sanatları ve tasarım dernekleri, vakıflar, sanatsal malzeme, makine ekipman üreten firmaların ziyaret ettiği CRAFT İSTANBUL ulusal ve uluslararası el sanatlarını tanıtma; üreticilere yeni pazar kanalları kazandırma; tüketicilere doğru ve kaliteli ürün sunma gibi amaçlar doğrultusunda düzenlenmektedir.

Fuar, 2-6 Ekim 2024 tarihleri arasında Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Burtarım

Tüyap tarım fuarlarının en çok rağbet gören organizasyonlarından biri olan Bursa 16. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı ile Bursa 21. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı 200 bine yakın ziyaretçi ve 200’e yakın katılımcının yer alacağı en büyük tarım fuarlarından biridir.

Woodtech Istanbul

Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı WoodTech 2024, Tüyap ve AİMSAD işbirliği ve EUMABOIS’in katkılarıyla düzenlenen bir fuardır. Ağaç işleme makineleri sektörüne yön veren fuar 2023’te 320’den fazla firma ve firma temsilciğine ve 1000’e yakın makineye ev sahipliği yaptı.

Bu sene düzenlenecek olan fuar 12-16 Ekim 2024 tarihleri arasında Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

PHARMANEXT

İlaç Endüstrisi ve Teknolojileri Fuarı PHARMANEXT, ilaç endüstrisinde etken madde ve bileşenler, bitmiş ürün ve formülasyonları, endüstriyel ekipman ve teknoloji, üretim prosesleri ve hizmetleri gibi konularda konferansların yapıldığı bir fuardır. İlaç endüstrisinde biyoteknolojinin gelişmiş ürün ve bilgi birikimini buluşturmayı hedefleyen PHARMANEXT 23 Ekim – 25 Ekim tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.

Adana Tarım Fuarı

Adana 17. Uluslararası Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı en kapsamlı tarım ve sera bahçe fuarlarının yer aldığı, tarım teknolojilerinin sergilendiği ve sektör profesyonellerinin katıldığı bir fuar organizasyonudur.

2023 yılında 200’e yakın tarım firmasının katılım sağladığı fuara yerli ve yabancı 132.455 ziyaretçi katılmıştı.

7-11 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Growtech Antalya

Dünyanın en büyük örtü altı (seracılık) tarım sektörü fuarı GROWTECH ANTALYA T.C. Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde gerçekleştirilen bir tarım fuarıdır. 2023 yılında fuara; İran, Ürdün, Mısır, Irak, Rusya, Azerbaycan, Lübnan, Fas, Cezayir ve Suudi Arabistan gibi ülkelerden birçok ziyaretçi katıldı ve tarım konferansları ve etkinlikleri gerçekleştirildi.

Growtech Eurasia, 20-23 Kasım 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan fuar Anfaş Fuar Merkezi’nde Antalya’da düzenlenecek.

Ayrıca Tüyap İstanbul’da gerçekleşecek fuarların listelendiği 2024 İstanbul fuar takvimi hakkında detaylı bilgiler verdiğimiz “İstanbul Fuar Takvimi 2024” adlı listemize de göz atabilirsiniz.

Eğer siz de fuar hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin!